אודות

אנחנו אוהבים יין

הסיפור של DeVine מתחיל בשלושה אנשים שאוהבים יין טוב, ואוהבים לחבר בין יין לאנשים. גלי פייגין ויעל אבידור נפגשו בארצות הברית, כשלמדו לתואר שני במנהל עסקים ב-Kellogg. שתיהן הצטרפו למועדון היין של האוניברסיטה, וטעמו יינות משובחים יותר ופחות כל הדרך אל התואר.

לאחר שסיימו את הלימודים נשארו לעבוד בארצות הברית, יעל בתחום המכשור הרפואי וגלי בתחום ההיי טק. בזמן שהותם בארה"ב, התוודעו אל רעיון 'מנוי היין' שצבר פופולריות רבה בארצות הברית. השנים חלפו, אבל השתיים המשיכו לטפח את האהבה לעולם היין גם לאחר שכל אחת מהן חזרה לארץ והמשיכה במסלול המקצועי שלה. בישראל הסתבר להן שכדי לעקוב אחר הנעשה בעולם היין צריך לגשת לחנות, להתלבט מול מדפים עמוסים ותוויות רבות , ובסוף גם לסחוב את הבקבוקים הביתה... הן החליטו לקחת את העניינים לידיהן, ולהציע לישראלים מנוי יין.
מנוי יין הוא שירות שבוחר את היינות המתאימים להעדפותיו של הלקוח מתוך מגוון רחב של יינות בוטיק מהארץ והעולם, ומביא אותם באופן קבוע עד לפתח הבית. המנוי מאפשר היכרות נוחה וקלה עם יינות שלרוב אינם זמינים ללקוחות פרטיים ובמחירי הנחה משמעותיים.

מנוי היין הראשון בישראל

המנוי מאפשר היכרות נוחה וקלה עם יינות שלרוב אינם זמינים ללקוחות פרטיים ובמחירי הנחה משמעותיים.

הן ניגשו לעבודה: יצאו למסע בין יקבי הבוטיק הרבים בישראל ורתמו אותם למיזם המתרקם, יצרו שיתוף פעולה בלעדי עם החברה המובילה בעולם למנויי יין, ומצאו גם צלע נוספת – סומלייה אמיתי עם מבטא צרפתי אורגינל: ג'סי בודק, יליד פריז שעלה לארץ והתאהב ביין דווקא בשנות לימודיו באוניברסיטת קורנל שבלב אזור היין של מדינת ניו יורק. כשחזר לארץ פצח בקריירה שאבני הדרך שלה נשמעות כמו מדריך קולינרי יוקרתי במיוחד: מנהל כללי של מסעדת 'כתית' בתחילת דרכה, וסומלייה של המסעדות 'קרן', 'רפאל' ו'מול ים'.

בין לגימה ללגימה הספיק ג'סי גם לקטוף את 'פרס ירדן' כסומלייה הטוב בישראל, וכיום הוא שופט קבוע בתחרות היין 'אשכול הזהב', מייעץ למסעדות, לאספנים וליקבים וגם חבר בוועדת המומחים למונחי יין של האקדמיה ללשון העברית (כן, יש דבר כזה. ואגב – הוא מסכים להודות שאת המונח 'עפיצות' קיבלו עוד לפני שהצטרף).

לחיים!